سفارش تبلیغ
صبا
در حاشیه های تجاوز

بسم الله الرحمن الرحیم

به نظرم اومد تو این جریان تجاوز به دو نوجوان ایرانی توجه کردن به چند نکته خالی از لطف نیست.

اینکه مردم ما در مقابل این کار موضع گرفتند و با جمع شدن کنار سفارتخانه عربستان نفرت خودشون رو نسبت به این کار شنیع ابراز کردند، کار بسیار بجا و صحیحی بود، بر خلاف بعضی از ملت ها که این کار رو اصلا هم بد نمی دونند و در بعضی کشور ها به عنوان حق فرد عنوان شده.

اما کنار این ابراز نفرت ها ( که اکثرا نشات گرفته از غیرت دینی است ) باید به چند چیز توجه کرد تا جلوی سوء استفاده گران، در این جریان گرفته بشه:

           

1 – مراقب باشیم که جنگ شیعه و سنی راه نیفته و بدونیم که کسانی که در مقابل ما هستند اهل سنت نیستند بلکه وهابی هستند.


2 – مراقب فوران کردن حس ناسیونالیستی(قوم گرایی) باشیم چون دیده میشه که حرف های خیلی رکیکی به "عرب ها" داده میشه که این کار دوتا عیب داره؛ اول اینکه حرف رکیک از کسی که ادعای شیعی داره بعیده و در مذهب شیعی مجوزی برای حرف رکیک یا همون فحش پیدا نمیشه و دوم اینکه سرایت دادن این کار شنیع به کل عرب ها کار معقول و سازگار با انصاف نیست.


3 – بعضی ها در این بین اصل حج رو زیر سوال می برند حتی حج واجب؛ البته هر وقت ولی فقیه ما رو از رفتن به حج ممنوع کرد ما هم اطاعت می کنیم چرا که او متخصص در تشخیص این هست که آیا میشه به طور موقت، واجبی را حرام کرد یا خیر.

من کاری به حج مستحبی ندارم و مراجع ما بارها گفته اند که " کمک کردن به جوانان در امر ازدواج بهتر از حج مستحبی است."ولی هر کسی نمیتونه(و نباید) در مورد تعطیل شدن حج واجب نظر بده و باید به متخصص رجوع کنیم.

 

دعا کنید که ان شاء الله بتونیم در همه مراحل زندگی و اقدامات اجتماعیمون با بصیرت عمل کنیم.


+ نوشته شـــده در دوشنبه 94 فروردین 24ساعــت ساعت 2:9 عصر تــوسط عیسی معلم | نظر
اینم از مذاکراتمون!!!

بسمه تعالی

سلام بر شما خواننده عزیز

داشتم با خودم خوشبینانه درمورد مذاکرات فکر می کردم ببینم چه اتفاقی میافته به یه نتیجه جالبی رسیدم گفتم نتیجه این نگاه رو تو وبلاگم بزارم شاید به درد بخوره...

خوشبین

خود این آقایون تو دولت قبل می گفتند که فقط 20 درصد از مشکلات اقتصادی ما به خاطر تحریمه و بقیه اش به خاطر

سوء تدبیر مسوولان هست، حالا ما میگیم که 30 درصد اصلا 40 درصد به خاطر تحریمه(نگاه خوشبینانه).

خب حالا باید ببینیم که چرا ما تحریمیم؟

ما به 4 علت تحریمیم:

1 – به خاطر مساله هسته ای

2 – به خاطر مساله موشکی

3 – به خاطر عدم وجود آزادی بیان و رفتار و ...

4 – به خاطر عدم رعایت حقوق بشر

سوال: شما جای آمریکا و اون کشورهای دیگه باشید با حل مساله هسته ای ایران، تحریم هایی رو که علتش غیر از مساله هسته ایه بر میدارید؟

اگه بردارید بعد بهتون نمیگن سه تا علت دیگه(غیر از هسته ای) فقط بهانه بوده و تا الان شما داشتید به ایران ظلم می کردید؟ آخه مگه با حل شددن مساله هسته ای حقوق بشر و آزادی و مساله موشکی حل میشه؟

پس اینجوری شد که:

40 درصد مشکلات ما به خاطر تحریم هاست و ما به 4 علت تحریمیم و اگر هر علتی 10 درصد رو تشکیل بده مجموعا میشه همون 40 درصد.

نتیجه : اگر در مذاکرات به طور کامل به توافق نهایی برسند، نهایت پیروزی ایران برطرف شدن فقط 10 درصد از مشکلات اقتصادی است اصلا شما بگو 20 درصد اصلا بگو 30 درصد.

بعد تازه آدم میفهمه که چرا مقام معظم رهبری این همه اصرار دارند که مسولین نگاهشان را به خارج از کشور و به دست دشمنان ایران معطوف نکنند و به اقتصاد مقاومتی رو بیاورند.

ولی کو گوش شنوا فقط از رهبری دم می زنند و الا در عمل ...

به قول مردممون که میگن: انرژی هسته ای واس ماس یعنی کلش واس ماس اصلا مالکیتش واس ماس!!

اللهم عجل لولیک الفرج


+ نوشته شـــده در یکشنبه 94 فروردین 16ساعــت ساعت 6:44 عصر تــوسط عیسی معلم | نظر
اسم حضرت امیر المومنین علی (ع) در قرآن

بسم الله الرحمن الرحیم

یکی از سوالهایی که شاید برای خیلی ها مطرح باشه اینه که چرا خدا اسم حضرت امیر علیه السلام رو تو قرآن نیاورده تا این همه دعوا پیش نیاد؟

یعنی خدا وکیلی اگه اسم حضرت امیر علیه السلام تو قرآن می بود این همه دعوا بین ما و برادران اهل سنت پیش میومد؟

اسم علی علیه السلام در قرآن

در جواب این سوال باید گفت که :

اولا : خیلی از چیزها تو قرآن نیومده ولی ما قبولشون داریم چون قرآن قرار نیست مستقلا همه چی رو بگه چون خود قرآن در سوره نحل آیه 64 میفرماید :

"ما قرآن را بر تو(پیغمبر) نازل نکردیم مگر براى اینکه آنچه را در آن اختلاف دارند، براى آنها روشن کنى؛ و (این قرآن) مایه هدایت و رحمت است براى قومى که ایمان مى‏آورند " و خیلی از اعمالی که ما انجام میدیم تو قرآن نیومده که چه جوری انجام بدیم مثلا تو قرآن نیومده ما چطور نماز بخونیم یا چه طور حج به جا بیاریم و خیلی از این موضوعات.

ثانیا : اسم هیچکدوم از صحابه پیامبر(ص) غیر از زید ( فَلَمَّا قَضى‏ زَیْدٌ مِنْها) در قرآن نیومده و اگه هر چی بگردیم اسم عمر و عثمان و ابوبکر رو هم پیدا نمی کنیم.

ثالثا : دیوار حاشا اینقد بلنده که به راحتی حدیث غدیرو که تو کتابهای شیعه و سنی به صورت متواتر اومده میگن مولی به معنا دوسته!!!خوبه حالا پیغمبر(ص)، دست حضرت امیر(ع) رو گرفته و میفرمایند که:

"من کنت مولاه فهذا علی مولاه"  و گرنه می گفتند این علی که اون علی نیست

                   رابعا : کی گفته اسم حضرت علی علیه السلام تو قرآن نیست؟

وَ وَهَبْنَا لهَم مِّن رَّحْمَتِنَا وَ جَعَلْنَا لهَمْ لِسَانَ صِدْقٍ عَلِیًّا(سوره مریم آیه 50)

در ذیل این آیه روایتی از امام صادق علیه السلام وجود دارد که می فرماید منظور از علیا در این آیه علی بن ابی طالب(ع) است.

این روایت رو میتونید تو این کتابها پیداکنید:

تفسیر قمی ج2 ص 51 و البرهان فی تفسیرالقرآن ج 3 ص 715 و تفسیر الصافی ج 3 ص 284 و تفسیر نورالثقلین ج 3 ص 339 و تفسیر کنزالدقائق ج 8 ص 230 و سفینة البحار ج 7 ص 591 و خصال شیخ صدوق ج 1 ص 307 و بحارالانوار ج 36 ص 57 و تاویل الایات(نویسنده: محقق استرابادی) ص297 و غررالاخبار ص 140 و کمال الدین و تمام النعمه(نویسنده:ابن بابویه) ج1 ص 139 و مناقب آل ابی طالب(نویسنده: ابن شهر آشوب) ج3 ص 107

پس اسم ایشون اومده ولی ما نخوندیم (اگه نرم افزار جامع الاحادیث رو دارید کافیه کلمه " علیا یعنی" رو سرچ کنید تا روایتاشو بیاره)

نتیجه : با اینکه پیامبر از ایشون اسم برده (مثل حدیث غدیر و حدیث دار و... ) و با اینکه در قرآن هم اسمشون هست و با اینکه آیاتی داریم که اشاره به ولایت حضرت دارند(مثل آیه ولایت و اکمال و ...) لذا اگه ده بار اسم ایشون هم میومد دیوار حاشا بلندتر از این حرفاست!!!

 

 


+ نوشته شـــده در چهارشنبه 93 بهمن 29ساعــت ساعت 8:23 عصر تــوسط عیسی معلم | نظر
برچسب ها: اسم علی در قرآن - شبهه - چرا در قرآن نیامده - ؟
بنازم آن لبخند زیبا را...

رهبرا !

ما گوش به فرمان توییم و نخواهیم گذاشت که تو قبل از ما خود را فدای این انقلاب کنی و به گفته خودت جسم ناقصی را که داری تقدیم کنی!

جان من! تو جسمت ناقص نیست چرا که هر کس و هر چیز، با خدا همراه شود هیچ وقت از بین نمی رود، کسی جسم ناقص دارد که عضوی از بدن او مرده باشد ولی جسم تو اینگونه نیست دست نازنین تو نمرده است بلکه شهید شده است برای همین است که به خود جرأت می دهم تا بگویم:

 علاوه بر اینکه روح خدایی داری جسمت نیز همینگونه است.

ما مثل همیشه در بیست و دوم بهمن غیرتمان را به رخ جهان خواهیم کشید تا آمریکا و هم دستانش بدانند که تحریم ها هیچ تاثیری در انقلابی بودنمان نداشته، ما همان کاری را خواهیم کرد که دشمن را به خشم و یأس در بیاورد و به قول حضرت امام(ره)جا دارد که با همین خشم بمیرند.

قرآن به ما وعده داده بود که اگر ایستادگی کنید مشکلات خواهید داشت ولی غایت ایستادگی سعادتمندی ابدی است آنجا که در سوره احزاب (آیات 22 تا 24) می فرماید:

*مؤمنان وقتى لشکر احزاب را دیدند گفتند: «این همان است که خدا و رسولش به ما وعده داده، و خدا و رسولش راست گفته‏اند!» و این موضوع جز بر ایمان و تسلیم آنان نیفزود.*

و بعد می فرماید:

*در میان مؤمنان مردانى هستند که بر سر عهدى که با خدا بستند صادقانه ایستاده‏اند؛ بعضى پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضى دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلى در عهد و پیمان خود ندادند.*

و بعد از آن، هدف از این ایستادگی را بیان می کند:

*هدف این است که خداوند صادقان را بخاطر صدقشان پاداش دهد، و منافقان را هر گاه اراده کند عذاب نماید یا (اگر توبه کنند) توبه آنها را بپذیرد؛ چرا که خداوند آمرزنده و رحیم است. *

رحیما !  تو خود شاهد باش که ما با عهدی که با تو و نائب حجت تو بسته بودیم همچنان استوار ایستاده ایم و با این که دنیا با زرق و برق هایش ما را به سوی خود می خواند آن را پس زده و دنیا را بدون آخرتمان نمی خواهیم و آخرت را نیز بدون صاحبمان نمی خواهیم.

جهد

رهبرا !  مگر نه این است که حرف تو همان حرف نائب امام زمان(عج) است؟! کوفیان یک بار به نائب امام پشت کردند و در تاریخ سرافکنده شدند؛ هرچند که می گویند تاریخ در حال تکرار است ولی نخواهیم گذاشت که این قسمت از تاریخ تکرار شود حتی اگر جان و مال و فرزندانمان را در این راه فدا کنیم.

اگر با آمدن ما لبخند بر لبانت جاری شود همین دلیل بس است که به صحنه بیاییم چرا که بی شک لبخند تو نشانه حزن و خاری دشمنان اسلام ناب بوده و خاری دشمن، موجب لبخند امام زمانمان است.

لبخند

پس بنازم آن لبخندی را که متصل به لبخند معصوم است؛ و به عشق آن لبخند فردا با تمام وجود به صحنه خواهیم آمد إن شاء الله.

من افتخار میکنم آری خداکند / جانم فدای حضرت سیدعلی شود

 


+ نوشته شـــده در سه شنبه 93 بهمن 21ساعــت ساعت 1:12 عصر تــوسط عیسی معلم | نظر
حجاب دیگه چیه بابا!!!

بسم الله الرحمن الرحیم

بدون مقدمه میرم سر اصل مطلب

معمولا هدف از ساخت یک فیلم ایجاد و یا تثبیت یک فرهنگ است ولی ظاهرا این روزها جشنواره فجر جایی شده برای اینکه بازیگران بیایند و خودی نمایان کنند و خودشان را در معرض دید حضاران نامحرم قرار دهند آن هم با آنهمه آرایش و رژ لب و ریمل و .... تا شاید بتوانند خدمتی را که به مردم ایران می کنند تلافی کنند.

برای خودم وظیفه دیدم تشکر کنم از آن کسی که غیرت زهرایی اش را حفظ کرده و دل هزاران جوان مومن را با این کارش شاد کرد.

خانم سحر احمدپور     بازیگر جوانی که با فیلم «چهارشنبه 19 اردیبهشت» به جامعه سینمایی ایران معرفی شد. بازیگری که با حجاب برتر وارد هنر سینما شده است و امیدواریم که همچنان حجاب برترش را حفظ کند . 

میخواستم از او به خاطر این کارش تشکر کنم

سحر احمدپور


 

«سحر احمدپور» می توانست مثل همه بازیگران رنگ به رنگ در کاخ جشنواره (در کنار برج میلاد) مانتویی کوتاه را با رژ لبی جیغ، بیامیزد و احیانا در محیط باز کاخ هم سیگاری بکشد و دل ها را ببرد. مثل اینها...

تاسف

تاسف

 اما دلبری او با پوشش موقر و نجیبانه اش برای همه کسانی که دلشان مریض نبود، در سراسر کشور ماندگار شد.

سحر احمد پور

من این یاد داشت رو تو وبلاگم منتشر کردم تا ایشون بدونند که حامی دارند و هر جا که حجاب باشه ما هم حمایت میکنیم و براشون آرزوی موفقیت میکنیم آخه یکی از خبرنگاران درباره حضور سحر احمدپور با حجاب چادر در جشنواره فیلم فجر نوشته بود:

تا روی صندلی جاگیر شدم دیدم عوامل فیلم «چهارشنبه 19 اردیبهشت» روی صحنه آمده اند. دختری چادری نظرم را جلب کرد. صدای خنده تمسخر آمیز چند نفر که پشت سرم نشسته بودند، نظرم را جلب کرد. می گفتن: فیلمی که بازیگرش چادری باشه معلومه که خودش چی از آب درمیاد!

وقتی سالن را ترک می کردم، هنوز اشک هایشان را پاک نکرده بودند... 


+ نوشته شـــده در چهارشنبه 93 بهمن 15ساعــت ساعت 8:40 عصر تــوسط عیسی معلم | نظر
برچسب ها: حجاب، سحر احمدپور، حضرت زهرا
حساب کار دستشان آمد

 بسم الله الرحمن الرحیم

امام

وقتی إتمام حجت می کرد. دوست و دشمن حساب کار دستش می آمد. هر دو خیس می کردند. دشمن تمام وجودش  را و دوست چشمانش را. حتما پیامهای تاریخی إمام را در رابطه با مرتد إعلام کردن سلمان رشدیِ ملعون و نیز جلوگیری از سقوط أهواز و شکست حصر آبادان و حفظ جزائر مجنون شنیده اید. وقتی إمام پیام می داد، دشمن فقط عقب می نشست و گوش می کرد. زیرا این یک فرمان إلهی بود. و خود هم گفته بود: والله تا به حال از هیچ چیز (جز خدا) نترسیده ام.

امام


وقتی مردم این تصویر را از گیرنده های خودشان در روز ورود إمام به ایران و در بهشت زهرا (سلام الله علیها) دیدند، به خوبی پی به أندوه آن مرد بزرگ در رابطه با از دست رفتگان و شهدای قیام بردند. شاید إمام در فکر این است که اینها به خاطر قیام من رفته اند. یا شاید در فکر این است که خون چند هزار نفر دیگر باید نهال إسلام را آبیاری کند. خوب زمانبندی کرده بود. اگر أهل دل باشی از آن جمله اش که فرمود: إنتظار فرج از نیمه خرداد کشم، در می یابی که چقدر عالی در پی عشاقش، پر کشید. او بعد از شهداء نتوانست طاقت بیاورد. چه خوب شاعر این نکته را به شعر در آورد آنجا که اینطور سرود؛

رفتند یاران چابک سواران                          از پـی آنان پیـر جمـاران

شاهرخامام 

اینم دو تا عکس داش مشی از مراد و مرید، تا باورت بشه إمام بین المللی بود. به خاطر همینه که أفرادی مثل شاهرخ ضرغام که یکه بزن محله و شهر بودند، در مقابلش لنگ أنداختند و وقتی مردانگی این بت شکن را دیدند (از آنجا که عاشق مردانگی بودند) زنجیر و دستمال  گردن و هزار کوفت و زهر مار دیگه رو از گردن در آوردند و جاش چفیه أنداختند. در این میان شاهرخ پیشدستی کرد و با خالکوبی فدایت شوم خمینی روی سینه اش به إستقبال گلوله های دشمن رفت. خدا هم سینه او را با کالیبر تانک خریداری کرد، و در موزه بهشت جاودانه نمود.

امام

هنوز هم تن إستکبار از نام و عکسش به لرزه می افتد. وقتی به کنار أروند می روی و می بینی این عکس بر روی تابلویی بزرگ در مقابل چشمان آمریکاییها و إنگلیسیها و بلکه تمام جهانیان نقش بسته و در زیر آن هم به زبان منحوس خودشان و ألبته درشت نوشته شده: آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند، إحساس عزت و سربلندی می کنی.

رهبران دینی

فرزندان مرام خمینی در هر جا که باشند، خاری هستند بر چشم مستبدین و زورگویان. هنوز سید حسن، درسها و صدای استادش، شهید چمران را که دست پرورده مرام خمینی بود، با حسرت مرور می کند. و در إمتحانی سهمگین چه خوب توانست، قدرت و عزت شیعه را در 33 روز، در مقابل دید همه دنیا به نمایش بگذارد. و در مقابل أستادش رو سپید باشد.

بهشتیبهشتیهمت

 

و اکنون این إمام خامنه ای است که یک تنه در مقابل هر عامل إستکبار در داخل و خارج، إیستاده است. و کِشتی إنقلاب را در تلاطم وحشی دریای نفاق و تزویر و شبهه و فتنه و إستبداد و إستعمار، هدایت می کند. اوست یگانه علمدار توحید و إنسان دوستی و حق و حقیقت. علمداری که زیر پرچمی هایش او را نمی شناسند. بله عزیزان آقا تنهاست. بسیاری از عمارها و مالک أشترهای او چندی است که بار سفر بسته اند. و هر از چند گاهی یکی دیگر قدم در راه فلاح أخروی می گذارد. و رهبرمان تنهاتر می شود.

اللهم احفظ قائدنا الخامنه ای

فرا رسیدن دهه فجر را به همه ملت ایران تبریک عرض می کنم


+ نوشته شـــده در یکشنبه 93 بهمن 12ساعــت ساعت 4:21 عصر تــوسط عیسی معلم | نظر
ضریح جدید سامرا

بسم الله الرحمن الرحیم

دقت کردید که دشمن روی هرچی دست میزاره تا بوسیله اون ماها رو ضعیف کنه ما دقیقا تو همون زمینه پیشرفت می کنیم؟

مثلا اونا میخواستن با شبهه پراکنی عزاداری ها رو تعطیل کنند ولی از اون موقع اربعینها هر سال شلوغ تر میشه یا مثلا توی دولت قبل نهایت تحریم هارو اعمال کردند تا ما عقب بمونیم ولی تو خیلی از زمینه ها خود کفا شدیم اصلا همین انرژی هسته ای، ما از اول که نداشتیم آقا تو یکی از سخنرانیاشون فرمودند :

« ما یه زمانی سوخت بیست درصد از اونها خواستیم ولی اونا به ما ندادن و همین باعث شد که ما سعی کنیم خودمون دنبال سوخت باشیم اونها اشتباه کردند که سوخت بیست درصد به ما ندادند »

 ولی امروز میبینیم لایحه ای میره مجلس که اگه اوباما به تعهداتی که داده عمل نکنه ما سوخت رو به 60 درصد می رسونیم.

یا مثلا خواستند با توهین به پیامبرمون، اسلام رو زیر سوال ببرن ولی این کارشون باعث شد که شیعه و سنی و حتی بعضی از بزرگان مسیحیت کار اونها رو محکوم کنند و ابراز نفرت کنند و وحدتشون بیشتر بشه.

یا اینکه کلی زحمت کشیدن تا تشیع لندنی و اسلام آمریکایی رو به جهان الغاء کنند ولی با روشنگریهای بعضی نخبگان مخصوصا مقام معظم رهبری، امروز دست اونها هم رو شده.

یا خواستند داعش رو به عنوان نماد اسلام معرفی کنند ولی الان مردم دنیا می بینند که ایران داره سردارهای با نفوذی رو به خاطر مقابله با داعش از دست میده و باید چقدر نفهم باشند کسانی که هنوز هم فکر می کنند داعش دست پرورده آمریکا نیست!

یا اینکه حمله کردند به سامرا و گنبد و گلدسته آقا امام حسن عسکری رو تخریب کردند که الان یه گنبد و گلدسته ای قشنگتر و زیباتر از گنبد و گلدسته قبلی برا ایشون ساختند.

جاتون خالی دیروز (6/11/93) یه بازدید داشتیم از ضریح جدیدی که برای امام هادی و امام عسکری علیهما السلام تو قم ساخته بودند.

چهارساله که مشغول ساخت هستند و الان تکمیل شده و از همه ضریح های ائمه بزرگتره یه چند تا عکس از اونجا برداشتم گفتم بزارم تا شما هم ببینید ان شاءالله به کوری چشم دشمنا هر چه زودتر امنیت سامرا تامین بشه و بتونیم تو سامرا هم این ضریح رو زیارت کنیم.

ضریح جدید

 

 

ضریح جدید

 

راستی این ضریح قراره روی چها تا قبر منور قرارا بگیره:

یکیش امام هادی علیه السلام و یکیش امام حسن عسکری علیه السلام و یکی نرجس خاتون(مادر امام زمانمون) و یکی هم حکیمه خاتون(عمه امام زمانمون)علیهما السلام

 

صندوقچه های منور

 

 

اینم دوتا عکس از خودم واقعا جاتون خالی اونجا کلی برا غربت امام حسن مجتبی0علیه السلام) گریه کردیم انشاءالله یه دونه خوشکلتشو برا ایشون هم درست میکنیم.

 

عیسی معلم   

 

عیسی معلم


+ نوشته شـــده در سه شنبه 93 بهمن 7ساعــت ساعت 3:34 عصر تــوسط عیسی معلم | نظر
برچسب ها: ضریح جدید، سامرا، امام هادی، کارگاه ساخت ضریح، ضریح