سفارش تبلیغ
صبا
نظر حضرت امام خمینی در رابطه با کاریکاتور پیامبر(ص)

به نام او که هرچه هست اوست


حضرت امام(ره) در منشور روحانیت می فرمایند:

« خیلى جالب و شگفت‏انگیز است که این به ظاهر متمدنین و متفکرین وقتى یک نویسنده مزدور با نیش قلم زهرآگین خود احساسات بیش از یک میلیارد انسان و مسلمان را جریحه‏دار مى‏کند عده‏اى در رابطه با آن شهید مى‏شوند برایشان مهم نیست و این فاجعه عین دموکراسى و تمدن است اما وقتى بحث اجراى حکم و عدالت به میان مى‏آید، نوحه رأفت و انسان دوستى سر مى‏دهند. ما کینه دنیاى غرب را با جهان اسلام و فقاهت از همین نکته‏ها به دست مى‏آوریم. قضیه آنان قضیه دفاع از یک فرد نیست، قضیه حمایت از جریان ضد اسلامى و ضدارزشى است که بنگاههاى صهیونیستى و انگلیس و امریکا به راه انداخته‏اند و با حماقت و عجله خود را رو به روى همه جهان اسلام قرار داده‏اند. البته‏ باید ببینیم که بعض دولتها و حکومتهاى اسلامى چگونه با این فاجعه بزرگ برخورد مى‏کنند.»

ایشان در ادامه می فرمایند:

« ضرورتى نیست که در چنین شرایطى ما به دنبال ایجاد روابط و مناسبات گسترده باشیم، چرا که دشمنان ممکن است تصور کنند که ما به وجود آنان چنان وابسته و علاقه مند شدیم که از کنار اهانت به معتقدات و مقدسات دینى خود ساکت و آرام مى‏گذریم. آنان که هنوز بر این باورند و تحلیل مى‏کنند که باید در سیاست و اصول و دیپلماسى خود تجدید نظر نماییم و ما خامى کرده‏ایم و اشتباهات گذشته را نباید تکرار کنیم و معتقدند که شعارهاى تند یا جنگ سبب بدبینى غرب و شرق نسبت به ما و نهایتاً انزواى کشور شده است و اگر ما واقعگرایانه عمل کنیم، آنان با ما برخورد متقابل انسانى مى‏کنند و احترام متقابل به ملت ما و اسلام و مسلمین مى‏گذارند. این یک نمونه است که خدا مى‏خواست پس از انتشار کتاب کفرآمیز «آیات شیطانى»(نوشته سلمان رشدی) در این زمان اتفاق بیفتد و دنیاى تفرعن و استکبار و بربریت چهره واقعى خود را در دشمنى دیرینه‏اش با اسلام برملا سازد تا ما از ساده اندیشى به درآییم و همه چیز را به حساب اشتباه و سوء مدیریت و بى تجربگى نگذاریم و با تمام وجود درک کنیم که مسئله اشتباه ما نیست، بلکه تعمد جهانخواران به نابودى اسلام و مسلمین است و الّا مسئله فردى سلمان رشدى آنقدر برایشان مهم نیست که همه صهیونیستها و استکبار پشت سر او قرار بگیرند.»

آیا حرف های امام برخلاف دیپلماسی ای که آقای روحانی به آن قائل است، نیست؟؟ چرا پس کسی گوشش به این حرفها بدهکار نیست البته شاید حضرت امام می دانسته که شاید روزی کسانی باشند که گوششان به این حرفها بدهکار نباشد لذا روی سخن را با مردم کرده و در ادامه می فرماید:

« روحانیون و مردم عزیز حزب اللَّه و خانواده‏هاى محترم شهدا حواسشان را جمع کنند که با این تحلیلها و افکار نادرست خون عزیزانشان پایمال نشود. ترس من این است که تحلیلگران امروز، ده سال دیگر بر کرسى قضاوت بنشینند و بگویند که باید دید فتواى اسلامى و حکم اعدام سلمان رشدى مطابق اصول و قوانین دیپلماسى بوده است یا خیر؟ و نتیجه گیرى کنند که چون بیان حکم خدا آثار و تبعاتى داشته است و بازار مشترک و کشورهاى غربى علیه ما موضع گرفته‏اند، پس باید خامى نکنیم و از کنار اهانت کنندگان به مقام مقدس پیامبر و اسلام و مکتب بگذریم! خلاصه کلام اینکه ما باید بدون توجه به غرب حیله‏گر و شرق متجاوز و فارغ از دیپلماسى حاکم بر جهان در صدد تحقق فقه عملى اسلام برآییم.»

حضرت امام قبل از این فرازها درمورد ضربه هایی صحبت می کند که نگاه سکولار(همان جدایی دین از سیاست و اینکه آیا دین یک امر فردی است برای تربیت فرد یا یک امر فردی و اجتماعی است برای تربیت فرد و اجتماع؟) به اسلام و انقلاب زده است.

به نظرمن اینکه بعد از توهین به پیامبر اسلام(ص) آقای ظریف به فرانسه سفر می کنند نشات گرفته از همین نگاه سکولار است چرا که دولت وظیفه اش را تامین نیازهای اقتصادی ملت می داند و معتقد است با زور نمیتوان مردم را به بهشت برد. حرف ایشان درست است ولی مغالطه ای که صورت گرفته این است که درخواست ما این نیست که با زور کسی به بهشت برود ولی این حق ماست که از دولت بخواهیم در جامعه فضایی حاکم باشد که اگر کسی بخواهد به بهشت برود مسیرش باز باشد نه اینکه از هفت خوان رستمی که خودمان درست کرده ایم مجبور باشیم عبور کنیم، اصلا تعریف سیاست از نگاه اسلام رهبری و مدیریت جامعه در جهت مصالح مادی و معنوی است پس دولت حق ندارد فقط به مسائل مادی مردم توجه کند.

و چون بعید می دانم آقای ظریف بدون اطلاع آقای رییس جمهور به این سفر رفته باشد لذا می توان گفت نگاه رییس جمهور هم چندان تفاوتی با نگاه ایشان ندارد یعنی هیچ رابطه ای بین دیپلماسی خارجی و دین وجود ندارد

 به قول آقای رسایی(نماینده مردم تهران):

« آقای روحانی!

اگر مجله شارلی ابدو کاریکاتور شما را کشیده بود و دولت فرانسه از آن حمایت کرده بود و وزیر امور خارجه اش با کاریکاتور شما جلوی دوربینها عکس گرفته بود، آیا باز هم آقای ظریف را می فرستادید؟ »

موضع هر مسلمانی در رابطه با این موضوع مشخص است ولی دیپلماسی شما چی؟ آیا همان موضع اسلام را دارد یا اینکه اسلام ربطی به دیپلماسی ندارد و نباید احساسی برخورد کرد؟

آیا گلایه های ائمه جمعه(نمایندگان مستقیم مقام معظم رهبری)در رابطه با قدم زنی آقای طریف با جان کری و سفر او به فرانسه را شنیده اید؟

 

 

 

 


+ نوشته شـــده در دوشنبه 93 بهمن 6ساعــت ساعت 10:20 صبح تــوسط عیسی معلم | نظر
برچسب ها: کاریکاتور پیامبر، کاریکاتور، امام خمینی، نظر، جان کری، ظریف، رسایی
حتما باید زور بالا سرشون باشه!

بسم الله الرحمن الرحیم

به نظرم چاپ چند میلیونی کاریکاتور پیامبر اسلام(ع) زیاد هم غیر منطقی نیست اصلا اگر من و شما هم جای اونها بودیم همین کار رو می کردیم چون اونها اعتقادشون اینه که اسلام عقائد و افکار غرب و استراتژی اونها رو از بین میبره برا همین هم عزمشون رو جزم کردند تا به هر صورتی که شده اسلام رو ازبین ببرند و برای از بین بردنش از هیچ کاری دریغ نمی کنند.

این کار از نظر ما مسلمونها کاملا غیر منطقیه چون اعتقادمون بر خلاف اونهاست ولی از نظر توهین کنندگان کاملا منطقیه و حتی شاید بشه گفت ریشه کاملا عقلانی در بین هست.

آیا فقط به صرف شعار مرگ بر فرانسه و آمریکا دادن، اونها از مسیر فکریشون بر میگردند و مثلا می گویند : چشم ما از فردا سعی میکنیم کمال احترام رو به مقدسات شما بزاریم؟

جواب منفی است چرا که رهبر عزیزمون هم فرمودند که دشمن منطق ندارد(آخه اگه منطق داشت چرا با جمهوری اسلامی ایران باید مخالفت کنه آخه کدوم بند از قانون اساسیش غیر منطقیه؟)

خب حالا که دشمن منطق ندارد باید چه بکنیم ؟فقط شعار بدیم؟

ها ماشاالله!!

صرف شعار که به نظرم کاری رو پیش نمی بره و زورمون هم که نمیرسه خب پس باید چه بکنیم؟

راه حلی که به ذهن بنده می رسه اینه که همه کمک کنیم تا نظام جمهوری اسلامی ایران(اگه نظام دیگه ای رو می شناسید حتما تو قسمت نظرات بگید) آنچنان قوی بشه که دشمن حتی به مخیله اش هم خطور نکنه که به مقدسات مسلمونها توهین بکنه چون با فردی که منطق نداره نمیشه با منطق صحبت کرد و اینکه در زبان شعار بر علیه توهین کنندگان بدیم و در عمل نظام جمهوری اسلامی ایران رو تضعیف کنیم مصداق بارز آیه شریفه است که می فرماید: *لم تقولون ما لا تفعلون؟*.

لذا بدونید کسانی که در پی تضعیف این نظام هستند(که علمدارای نطام به دستان سید علی خامنه ای است) در واقع یا دوست دارند همچنان این توهین ها ادامه داشته باشد و برای ابراز مخالفت با این توهین ها فقط کارهای صوری انجام می دهند(به خاطر بی بصیرت بودن) و یا اینکه غافل هستند.

که در هر دو صورت ماها در مقابل روشنگری آنها مسوولیت داریم و این مسوولیت بسیار سنگین است.

 

پس اگر واقعا در فکر برچیده شدن اینگونه توهینها هستیم باید برای اعتلای این انقلاب و معرفی آن به جهان از هیچ کاری دریغ نکنیم و حداقل تلاش را از دشمنانمان یاد بگیریم.


+ نوشته شـــده در دوشنبه 93 بهمن 6ساعــت ساعت 10:12 صبح تــوسط عیسی معلم | نظر
برچسب ها: زور، دشمن، سکولار، نظام جمهوری اسلامی، مسوولیت
یک تازه به دوران رسیده...

بسم الله الرحمن الرحیم

روحانی مچکریم

یه موضوعی ذهن منو درگیر کرده بود اونم اینکه چند درصد از مردم کشورمون از اینترنت استفاده می کنن؟

بعد یه موضوع دیگه ای هم پیش اومد و ذهنم درگیر اون هم شد اینکه چند درصد از مردممون از نون استفاده می کنند؟ البته جوابش خیلی مشخصه صد درصد مردم ما و مردم جهان از نون استفاده میکنن و در واقع داشتم به این فکر میکردم که پس چرا دولت محترم نون رو گرون کرد و در مقابل اینترنت رو ارزون کرد؟ گیریم که درصد استفاده کننده اینترنت بالای 50 درصد باشه(که نیست).

بعد روی این فکر کردم که وقتی آقای رییس جمهور میگه ما به فکر حقوق ملت هستیم و از حقوق آنها همه جا دفاع خواهیم کرد، منظورشون از ملت چیه؟ قطعا اون عده تازه به دوران رسیده و بی سواد و ترسو که از یک جای خاصی هم تغذیه میشن که نیست! حالا نمیدونم شاید شما بدونید منظورشون از ملت چیه؟ ما که نفهمیدیم.

راستی هر وقت صحبتای آقای نبویان رو در مورد توافق ژنو گوش میدم با خودم میگم کجای این توافق منطقیه که رهبر عزیزمون میگه اینا با منطق جلو میرن میگه من مخالف نیستم(نه اینکه موافقم چون آقای روحانی میگن آقا موافقه). اصلا چرا آقا جلوی اینا رو نمی گیره؟ تا این که آقای رییس جمهور دیروز(روز دانشجو) جواب بنده رو غیر مستقیم دادن اونجا که رسما اعلام کردند که همون راهی را که بنا بود میلی منفرد طی کند و نگداشتند، همان راهی را که قرار بود دکتر توفیقی ادامه دهد و نگذاشتندهمان راهی را که قرار بود فرجی دانا ادامه دهد و نگذاشتند ، همان راه را دکتر فرهادی ادامه خواهد داد.

یعنی اگه آقا مخالفت می کردند جمله آقای روحانی اینجوری می شد که :

ما می خواستیم وضع مردم را خوب کنیم ولی نگداشت!

من اینا رو نوشتم چون آقای رییس جمهور از نقد خوشش میاد و راه رو باز کرده که همه انتقاد کنند هر چند دیروز(روز دانشجو) به هیچکدوم از دانشجو ها اجازه صحبت داده نشد و هرچند گفته که زیاد نگران نباشیم هرچند بعضی وقتا بهمون گفته بی سواد و تازه به دوران رسیده، هرچند هیچ رسانه ای حق نداره قضیه کرسنت رو مطرح کنه هرچند قضیه 12 میلیارد اختلاس رو کاریش نداریم هر چند که میگفت مردم حق دارند بدانند ولی الان مجلس ما از توافقات ژنو اطلاع دقیقی نداره و از این هرچندها که تو این یک سال و نیم زیاد بوده

راستی یه مطلب هم در همین رابطه آقای سیاوش آقاجانی تو وبلاگشون منتشر کردند برای خوندنش کلیک کنید

 

و در پایان از زحمات کارکنان دولت از صمیم قلب تشکر می کنم به خاطر زحماتی که متحمل شده اند و معتقدم هر کس که برای ملتی مثل ایران زحمت بکشد حتما عاقبت خوبی دارد.


+ نوشته شـــده در دوشنبه 93 آذر 17ساعــت ساعت 7:45 عصر تــوسط عیسی معلم | نظر
داستان پاشایی و یه پیرمرد

بسم الله الرحمن الرحیم

چند روزیه  که به خاطر فوت مرحوم آقای مرتضی پاشایی یه حرفایی آدم می شنوه که تعجب میکنه و واقعا جای تعجب داره.

مثلا یکی از حرفاشون این بود که چرا به خاطر فوت یه پیرمرد(آیت الله مهدوی کنی) عزای عمومی اعلام می کنید ولی برای فوت ایشون عزا اعلام نمی کنید بعد خودشون میرن برای آقا مرتضی شام غریبان میگیرن و میزنن و میرقصن!!!!

من هر چی فکر کردم نتونستم اسم این آدما رو غیر از بی سواد(و بعضی ها مغرض) بزارم اصلا این دو نفر قابل مقایسه هستن؟

یعنی واقعا آیت اللهی که از 18 سالگی وارد مبارزات شدند و 4 سال در زندان های ساواک شکنجه شدن و چند سال حبس کشیدند و از 15 سالگی عمرشون رو برای اسلام گداشتن  و عضو شورای انقلاب بودن و کسی بودند که کمیته امام را راه اندازی کردند و کسی که امام خمینی(ره) درباره ایشون می فرمایند فردی است با صلاحیت،مسلمان و مورد وثوق کسی که نخست وزیر امام بوده و زمانی که رییس جمهور ترور میشه اداره کشور به دست ایشون می افته کسی که یک لحظه از ولی فقیه زمانش جدا نشده کسی که یک دانشگاه رو سی سال بود اداره میکرد تا جوانهای انقلابی تحویل جامعه بده و موفق هم بوده کسی که رییس مجلس خبرگان بوده کسی که هیچ وقت در موضع گیری هاش دو پهلو حرف نزده کسی که قوت قلب امام بوده و در پایان کسی که مقام معظم رهبری ولی فقیه یعنی بالاترین مقام بعد از امام معصوم(علیه السلام) در مورد ایشون میفرمایند:

همه جا و همه وقت در موضع یک عالم دینی و یک سیاستمدار صادق و یک انقلابی صریح ظاهر شد و هرگز ملاحظات شخصی و انگیزه‌های جناحی و قبیله‌ئی را به حیطه‌ی فعالیت‌های گسترده و اثرگذار خود راه نداد. این انسان بزرگ و پرهیزگار، همه‌ی وزن وزین خود را در همه‌ی حوادث این دهها سال در کفه‌ی حق و حقیقت نهاد و در دفاع از راه و سیره‌ی انقلاب و نظام، کوتاهی نورزید. رحمت و رضوان الهی بر روان پاک او باد .
اینجانب به خاندان گرامی و برادر عالیقدر ایشان، و به مردم ایران و روحانیت عظیم الشأن و همه‌ی ارادتمندان و شاگردان و دست‌پروردگان آن مرحوم صمیمانه تسلیت می‌گویم و علو درجات وی را از خداوند متعال مسألت می‌نمایم.

واقعا کدوم آدم عاقلی میاد ایشون رو با آقای پاشایی که شعر پاپ می خونه و اکثر آهنگاش مخالف با دستورات اسلامه مقایسه کنه؟!!!

بعضی ها هم که میگن چرا به خاطر عمل یه پیرمرد(مقام معظم رهبری) رسانه اینقدر تبلیغات داشت ولی برای آقا مرتضی کاری نمی کنه.

اولا باید بگم که خداییش رسانه خیلی تو این زمینه وارد شد و دوما اینا هیچی از مفهوم ولی فقیه نفهمیدن هیچی...

 

خدا عاقبت همه مارو ختم به خیر کنه بگو آمیییییییین

برای دیدن مختصری از فعالیتهای ایشون کلیک کنید(8 دقیقه بیشتر نیست)


+ نوشته شـــده در سه شنبه 93 آبان 27ساعــت ساعت 8:1 عصر تــوسط عیسی معلم | نظر
وصیت نامه شهید مهدی زین الدین

بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین انه خیر ناصر و معین

داشتم فکر میکردم خداییش این شهدای ما چه اعجوبه هایی بودن ها! یه لحظه به این فکر کنین که در یه برهه ای از زمان چند صد هزار جوون رو می کشن تازه اونم چه جوونهایی جوون های ناب اون زمان بعد با چه طرز تفکری، کاملا عاشورایی و حسینی وار من جای امام حسین(علیه السلام) باشم واقعا به همچین افرادی افتخار می کنم.

اگه وقت کردید حتما زندگی نامه اش رو هم بخونید خیلی از سایتها گذاشتن از جمله سایت تبیان و ان شاءالله فقط محدود به خوندن نشه و در مرحله عمل هم آثارش دیده بشه ان شاءالله.

و اما وصیت نامه این شهید بزرگوار:

شهید مهدی زین الدین

اولین شرط لازم برای پاسداری از اسلام، اعتقاد داشتن به امام حسین(ع) است. هیچ کس نمی‌تواند پاسداری از اسلام کند در حالی که ایمان و یقین به اباعبدالله‌الحسین(ع) نداشته باشد. اگر امروز ما در صحنه‌های پیکار می‌رزمیم و اگر امروز ما پاسدار انقلابمان هستیم و اگر امروز پاسدار خون شهدا هستیم و اگر مشیت الهی بر این قرار گرفته که به دست شما رزمندگان و ملت ایران، اسلام در جهان پیاده شود و زمینه ظهور حضرت امام زمان(عج) فراهم گردد، به واسطه عشق، علاقه و محبت به امام حسین(ع) است. من تکلیف می‌کنم شما «رزمندگان» را به وظیفه عمل کردن و حسین‌وار زندگی کردن.

در زمان غیبت کبری به کسی «منتظر» گفته می‌شود و کسی می‌تواند زندگی کند که منتظر باشد، منتظر شهادت، منتظر ظهور امام زمان(عج). خداوند امروز از ما همت، اراده و شهادت‌طلبی می‌خواهد.

"مهدی جان شهادتت مبارکت باد نحن بکم لاحقون ان شاءالله"

 


+ نوشته شـــده در دوشنبه 93 آبان 26ساعــت ساعت 7:2 عصر تــوسط عیسی معلم | نظر
یه کامیون پول

بسم الله الرحمن الرحیم

چقد خوبه که بعضی وقتا برگردیم و به خودمون بگیم که کی هستیم؟ برای چی داریم زندگی میکنیم آیا اینو قبول داریم که زندگی می کنیم تا قیمت پیدا کنیم؟ یا طوری هستیم که فقط می خوایم به هر قیمتی زندگی کنیم!

وقتی کارت گیر می کنه و دوست داری به عالم و آدم فحش بدی برگردیم و نعمتایی رو که خدا بهمون داده رو بشماریم چیزایی که شاید به فکرمون هم نمی رسه.

میگن یه بنده خدایی یه تلگراف زد به خدا که خدایا یه کامیون پول برا ما بفرست بزار یه چند روزی رو خوش باشیم خدا میگه باشه یه کامیون پول می دم با دو تا بچه کراکی!

بنده خدا میگه: یه کامیون نخواستیم یه کیسه بده خوش باشیم خدا میگه باشه یه کیسه میدم با یه دختر کچل!

بنده خدا میگه بابا یه ساک که دیگه میشه؟ خدا میگه باشه یه ساک پول میدم با یه چند تا بیماری مثل عاصم و درد سینه و سرفه و تب و لرز!

بنده خدا میگه خدایا اصلا نخواستیم ! همون روزیمونو بده خوش باشیم !

خدا میگه : کم کم میرسه فضولی موقوف!!!!!!

باور کنید خوشی مطلق تو دنیا نیست بعضی از چیزا ثروت هستند ولی ما اونا رو ثروت نمیدونیم میگن شخصی اومد پیش امام صادق(ع) گفت: من نادارم و هیچ ثروتی ندارم و واقعا درمونده ام.

حضرت خواستند طرف رو متوجهش کنند که چقدر ثروتمنده بهش فرمودند: محبت ما اهل بیت رو داری؟ گفت بله فرمودند چقدر حاضری پول بگیری ولی این محبت رو از دست بدی؟ گفت : به هیچ قیمتی و خودش بلند شد و رفت.

کاش یه کم حکمت های خدارو جدی می گرفتیم مگه نمیگیم خدا از مادر هم مهربونتره خب مادر بعضی وقتا باید تو گوش بچه هم بزنه بعضی وقتا باید تنهاش هم بزاره تا سرد و گرم روزگارو بچشه!

 

چقدر زیباست این جمله که میگه خدایا کمکمون کن تا در هایی رو که تو با حکمت به روی ما بستی ما با اسرار اونارو باز نکنیم.

به نظرم نمیشه گفت کسی که خونه آنچنانی داره و ماشینای فلان سوار میشه و تیپ آنچنانی و لباسای شیک و خلاصه همه چیش رو براهه، دیگه داره حال میکنه نه اونم دردای خاص خودشو داره.

خلاصه آقا یه کم که فکر کنیم خود به خود روی لبامون کلمه مقدس "الحمد لله ربّ العالمین" جاری میشه.

 

 دیدناینجا هم خالی از لطف نیست


+ نوشته شـــده در سه شنبه 93 مهر 15ساعــت ساعت 7:48 عصر تــوسط عیسی معلم | نظر
برچسب ها: شکر- فکر- کامیون- الحمدلله
یه پیشنهاد

بسم الله الرحمن الرحیم

تو این چند روز فهمیدم که انسان در مشکلات چقدر میتونه به خدا نزدیک بشه در حدی که همه چی رو بسپاره به خدا و خودش رو هیچ کاره بدونه و کمترین چیزی که بهش میرسه خدارو شکر کنه همون چیزایی که قبلا خیلی به وفور داشت ولی قدرشو نمی دونست مثلا وقتی یه جایی رو برای خوابیدن یک شب پیدا میکنه با خودش میگه ایول خدا دمت گرم که اینقدر هوامو داری!

شاید باورتون نشه ولی دارم لذت می برم از اینکه چند روزی رو به سختی افتادم چون خدارو بیشتر دارم حس میکنم بیشتر از اون کسی که ماشین آخرین مدل سوار میشه و تو خونه های آنچنانی زندگی میکنه و به قول امام حسین علیه السلام(که الهی قربونش برم) کسی که اونو داشته باشه چی کم داره و اونی که خدا رو نداشته باشه چی داره؟

دارم کم کم درک میکنم که چرا حضرت علی علیه السلام حتی زمانی که حکومت می کردند شبا کیسه به دوش بودند با خودم میگم مگه حضرت نمی تونستن یه سازمانی رو تشکیل بدن تا فقرا رو ساپرت کنن بعد هم بگن که در حکومت من چنین اتفاقی افتاد؟ حتما می تونستن ولی خودشون می خواستن که درد و رنج اونها رو حس کنن

به امتحانش می ارزه .

 

 


+ نوشته شـــده در دوشنبه 93 شهریور 17ساعــت ساعت 5:56 عصر تــوسط عیسی معلم | نظر