سفارش تبلیغ
صبا
امان از دست این تحریم ها!!!!

                                              بسم الله الرحمن الرحیم

امروز میخوام درمورد یه نکته خیلی جالب حرف بزنم:

یکی از علت هایی که قرآن معجزه محسوب میشه اینه که واقعا کسی نمیتونه مثل قرآن رو بیاره(به خاطر بلاغت و شیوایی و ... قرآن) و الّا دشمنان اسلام به جای این همه جنگ و خونریزی و بودجه های کلان برای ریشه کن کردن اسلام ، هزینه میکردند رو این که یک کتابی مثل قرآن رو حتی به مدت ده ها سال هم که طول بکشه بیارن تا در اعتقاد مسلمان ها که همه و همه برگرفته از آیات قرآنه رخنه ایجاد کرده و آن را متزلزل کنند.

 درگیری فیزیکی دشمن نشان از این است که خود او هم قبول دارد که قرآن معجزه است برای همین وقتش رو صرف اینکه یه کتابی مثل قرآن بیاره نمی کنه و چون تنها تفکری که با تفکرات اونها مبارزه میکنه تفکر قرآن و اسلامه پس هزینه هاشون تمایل پیدا کرده به اینکه اسلام رو از جلو راهشون بردارند و لذا می بینیم که با مسیحی ها و یهودی ها کار چندانی ندارند چون تفکراتشون(البته مسیح و یهودی که به نظر عقل و اسلام تحریف شده است)متناسب با تفکرات اونهاست.

نکته جالبی که می خواستم خدمتتون عرض کنم این بود که قرآن چه تفکری را مطرح کرده که حرص دشمنان را درآورده است و چگونه با تفکرات آنها مقابله میکند:

در سوره نساء آیه 141 خداوند علیم میفرماید:«... و لن یجعل الله للکافرین علی المومنین سبیلا» و همین یک آیه برای اینکه دشمنان ترغیب به ریشه کن کردن اسلام شوند کافی است

این آیه میفرماید که:خداوند هرگز هیچ راهی را برای هر نوع تسلط کافر بر علیه مومن قرار نداده است.(برای اینکه بفهمید چگونه این معنا از این آیه برداشت میشود در پایان همین یاد داشت بحث ادبی آن را مطرح کرده ام)

و دقیقا به همین دلیل است که بعضی از مراجع خوردن نوشابه پپسی و کوکاکولا را حرام اعلام کردند زیرا پول آن به جیب دشمنان می رفت و واقعا گلوله ای می شد به قلب یک مسلمان و این باعث تسلط دشمن بر مسلمان است.

 

و به همین دلیل است که ما باید در مقابل تحریم بایستیم و الا همیشه و همیشه ما نیاز به دشمن پیدا میکنیم و مجبوریم در همه ی کارها از او کمک بگیریم  و گویا ما تحت سلطه آنها میشویم و شاید  بتوان گفت که طبق این آیه مقابله با تحریم ها یکی از نشانه های مومن است چون برای اینکه اثبات کنیم مومن هستیم باید اثبات کنیم که دشمن بر ما تسلطی ندارد و اگر بنا باشد هیچ موقع با تحریم مقابله نکنیم یا اینکه اصلا تحریم نشویم همیشه زیر سلطه تفکر کفر و تفکر غرب خواهیم بود.

اصلا یکی از حکم هایی را که فقها طبق این آیه داده اند این است که اگر کسی که کافر است عبدی داشته باشد و آن عبد هم کافر باشد به محض اینکه عبدش مسلمان شد باید او را به یک مسلمانی بفروشد و اگر خریداری نبود باید آن را موقتا به دست یک مسلمان امانت دهد و حق سلطه بر او را ندارد.

پس نباید بگوییم که امان از دست این تحریم ها بلکه باید مقابله با آن را موهبت و رحمت الهی بدانیم که مومنان به درجه ای از ایمان رسیده اند که میتوانند در مقابل تحریم مقابله کنند و از سلطه آنها بیرون بیایند(دقت کنید)

 اما یک سوال ؟؟؟

پس چرا با ا ین همه ، ما در بعضی از چیزها از کشورهای دیگر(که کشور کفر است مثل آمریکا و اسرائیل و ...) عقب مانده ایم ؟؟؟!!!!!

جواب این سوال را حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی(حفظه الله) در تفسیر نمونه این گونه بیان میکنند که:

اگر میبینیم که دشمن بر ما تسلط دارد نشان از این است که ما مومنان مومن واقعی نیستیم و وظیفه هایمان را به عنوان یک مومن انجام نمی دهیم و این است که قرآن میفرماید:«یا ایها الذین آمُنوا آمِنوا»(ای کسانی که ایمان آوردید،ایمان بیاورید)

پس بیایید در مقابل احکام دین سر تسلیم فرود آوریم و در مقابل آن خضوع داشته باشیم و اینکه مؤمن شویم تا پیروز شویم و پیروزی بدون ایمان بدون هیچ شکّی میسر و محقق نمی  شود

اما بحث ادبی آیه:

اینکه گفتیم که خداوند هرگز راهی برای تسلط قرار نداده از کلمه"لن"استفاده میشود که دال بر نفی ابد است و اینکه گفتیم هیچ نوع تسلطی ، از "سبیلا" استفاده میشود که نکره است و در سیاق نفی که این هم مفید عموم است.

و در پایان دو باره عرض میکنم که : بیایید مومن شویم تا بتوانیم سربلند و پیروز باشیم و طبق آیه قرآن پیروزی بدون ایمان میسر و محقق نخواهد شد.

                                             التماس دعای مخصوص


+ نوشته شـــده در سه شنبه 91 مهر 25ساعــت ساعت 8:28 عصر تــوسط عیسی معلم | نظر
توصیه حضرت زهرا(س) به شما!!؟؟؟

                                    بسم الله الرحمن الرحیم:

چند وقته که وبلاگمو به روز نکرده بودم چون مطلبی هم برای گفتن نداشتم و جدیدا علاقه ای هم به کپی برداری ندارم چون

خودمونیم دیگه کسی که شروع به وبلاگ نویسی میکنه اول از این سه مرحله استفاده میکنه:

1-ctrl+a

2-ctrl+c

3-ctrl+v

بعد چون میبینه فایده ای برای خودش نداره ، دلسرد میشه البته بگم که:ما من عام الا و قد خص(هر عامی تخصیص میخورد).چون بعضی ها فکر خوبی دارن و همه مطالب از اول ساخته فکر و ذهن خودشونه.

راستی پیشاپیش شهادت مادر مظلومه مان حضرت زهرا سلام الله علیها را به شما شیعیان تسلیت عرض میکنم.

بذارین یه حدیثی هم از ایشون بگم:ایشان از قول پدرشان فرمودند:

کسی که نماز را سبک بشمارد به پانزده بلا دچار میشود که شش بلا در طول زندگی دنیا و سه مورد مختص لحظات آخر عمر

 و سه مورد ویژه عالم قبر و سه مورد هم ویژه عالم قیامت است:

اما شش بلا که در  دنیا به آن دچار میشود:

1-برکت از عمر او برداشته می شود

2- برکت از رزق و روزی او برداشته میشود

3-دعایش مورد استجابت واقع نمیشود

4-مشمول دعای صالحین(از جمله امام زمان)واقع نمیشود

5-هیچ پاداشی به اعمالش تعلق نمیگیرد

6-خداوند چهره و سیمای صالحین را از او میگیرد

و اما بلاهایی که در لحظات آخر زندگی به آن دچار میشود:

1-گرسنه از دار دنیا میرود

2-ذلیل از دنیا میرود

3-و تشنه کام خواهد مرد به طوری که اگر با همه نهر ها آبش دهند تشنگی اش بر طرف نخواهد شد

و اما بلایای عالم قبر:

1-خداوند فرشته ای را برمیگزیند که او را در قبر ناآرام سازد

2-خداوند  قبرش را تنگ میگرداند

3-قبرش تاریک میشود(کنایه از اینکه ائمه به او سر نمیزنند)

و اما بلاهایی که در علم قیامت به آن دچار خواهد شد:

1-خداوند فرشته ای را مامور میکند تا او را با صورتش به زمین بکشد در حالی که خلائق به او مینگرند(الله اکبر)

2-به سختی مورد محاسبه قرار میگیرد

3-خداوند از او رو بر میگرداند و او را پاک نمیکن(نمیبخشد)و به عذابی دردناک گرفتار خواهد کرد

مدرک:مسند فاطمه زهرا(س) ص 235 به نقل از کتاب سیره و سخنان پیشوایان تالیف محمد علی کوشا ص77

             از همگی التماس دعای مخصوص دارم اصلا همین الان یه دعا بکنید

حضرت زهرا(س)


+ نوشته شـــده در چهارشنبه 91 فروردین 30ساعــت ساعت 11:38 صبح تــوسط عیسی معلم | نظر