سفارش تبلیغ
صبا
در حاشیه های تجاوز

بسم الله الرحمن الرحیم

به نظرم اومد تو این جریان تجاوز به دو نوجوان ایرانی توجه کردن به چند نکته خالی از لطف نیست.

اینکه مردم ما در مقابل این کار موضع گرفتند و با جمع شدن کنار سفارتخانه عربستان نفرت خودشون رو نسبت به این کار شنیع ابراز کردند، کار بسیار بجا و صحیحی بود، بر خلاف بعضی از ملت ها که این کار رو اصلا هم بد نمی دونند و در بعضی کشور ها به عنوان حق فرد عنوان شده.

اما کنار این ابراز نفرت ها ( که اکثرا نشات گرفته از غیرت دینی است ) باید به چند چیز توجه کرد تا جلوی سوء استفاده گران، در این جریان گرفته بشه:

           

1 – مراقب باشیم که جنگ شیعه و سنی راه نیفته و بدونیم که کسانی که در مقابل ما هستند اهل سنت نیستند بلکه وهابی هستند.


2 – مراقب فوران کردن حس ناسیونالیستی(قوم گرایی) باشیم چون دیده میشه که حرف های خیلی رکیکی به "عرب ها" داده میشه که این کار دوتا عیب داره؛ اول اینکه حرف رکیک از کسی که ادعای شیعی داره بعیده و در مذهب شیعی مجوزی برای حرف رکیک یا همون فحش پیدا نمیشه و دوم اینکه سرایت دادن این کار شنیع به کل عرب ها کار معقول و سازگار با انصاف نیست.


3 – بعضی ها در این بین اصل حج رو زیر سوال می برند حتی حج واجب؛ البته هر وقت ولی فقیه ما رو از رفتن به حج ممنوع کرد ما هم اطاعت می کنیم چرا که او متخصص در تشخیص این هست که آیا میشه به طور موقت، واجبی را حرام کرد یا خیر.

من کاری به حج مستحبی ندارم و مراجع ما بارها گفته اند که " کمک کردن به جوانان در امر ازدواج بهتر از حج مستحبی است."ولی هر کسی نمیتونه(و نباید) در مورد تعطیل شدن حج واجب نظر بده و باید به متخصص رجوع کنیم.

 

دعا کنید که ان شاء الله بتونیم در همه مراحل زندگی و اقدامات اجتماعیمون با بصیرت عمل کنیم.


+ نوشته شـــده در دوشنبه 94 فروردین 24ساعــت ساعت 2:9 عصر تــوسط عیسی معلم | نظر