سفارش تبلیغ
صبا
من هم جنگ

بسم الله الرحمن الرحیم

سپاس خدای را که منت نهاد و مرا به حقیقت های نهفته در درونم آگاه کرد تا لذت درک حقیقت را با تمام وجود احساس کنم، لذتی که هیچگاه قابل مقایسه با لذت های مادی و دنیوی نیست.

شناختن معشوقی که همیشه همراه است، و با بودن او احساس وجد و لذت در تمام وجود انسان شعله ور می گردد، شعله ای که تمام آرزوهای مادی را به خاکستر تبدیل می کند و در یک جمله:

« الحمد لله کما هو أهله »

عیسی معلم

 

امروز برای من روز بسیار با برکتی بود، روزی که آرم نوکری امام زمان(عج) را با تمام افتخار به دوش کشیده و به طلبه بودنم افتخار میکنم و اگر صدها بار دیگر به دنیا بیایم غیر از مکتب اهل بیت(ع) جای دیگری نخواهم رفت ان شاء الله.

وقتی به پلیس های راهنمایی و رانندگی نگاه می کردم میدیدم که چه راحت با پوشیدن یک لباس اعلام می کنند که چه نوع خدمات اجتماعی ای را ارئه می دهند!، یا وقتی در کنار خیابان تاکسی های زرد رنگ را می دیدم، خود به خود دستم به نشانه اعلام سوار شدن تکان می خورد؛ و چه خدمتی بالاتر از خدمت به فکر و روح انسانها؟ خدمتی که سعادت ابدی آنها را تامین می کند!!

چگونه است که یک راننده تاکسی برای انتقال فقط جسم انسانها به مکان دیگر اکتفا به زبان نکرده و با رنگ کردن خودرو خود اعلان عمومی می کند ولی من برای انتقال فکر و روح و تمام وجود انسانها به آن منبع هستی بخش زبان در کام گیرم؟

وقتی جوانی را می دیدم که علامت صلیب به گردن نهاده و با راه رفتن خود اعلام می کرد که از چه فرهنگی تبعیت می کند، نمیدانستم که آیا دلیل قطعی بر حقانیت آن فرهنگ دارد یا نه ولی وقتی به خود رجوع می کردم با خود می گفتم: تو که دلیل قطعی و عقلی بر حقانیت فرهنگ دینی ات داری پس چرا ساکتی و حاضر نیستی با راه رفتن خود،آن فرهنگ را منتقل کنی و چرا فقط به تبلیغ زبانی اکتفا میکنی؟

راست می گویند که لباس هر انسان، پرچم کشور وجود اوست، پرچمی که بر در خانه وجودش نصب کرده است؛ لباس انسان انتخاب انسان است و انتخاب انسان از علاقه های او سرچشمه می گیرد.

عیسی معلم

وقتی می توان با تمام وجود تبلیغ فرهنگ حقی را کرد، چرا فقط اکتفا به زبان و کتاب و مقاله بکنیم؟ مگر امام حسین(ع) از علی اصغر خود برای تبلیغ فرهنگ حق استفاده نکرد؟ راستی تا بحال فکر کرده اید که چرا اعمالی مثل نماز و حج از شعائر الهی است؟

مگر نه این است که حج و نماز پیوند مستحکمی با خدا دارند و تعظیم حج(که یک نماد است)، تعظیم خداوند است، حال اگر چیزی نماد دین و فرهنگ دینی را پیدا کرد(مثل لباس روجانیت)، نباید جزء شعائر الله باشد؟!!

خداوند در سوره حج آیه 36 می فرماید: َ مَنْ یُعَظِّمْ شَعائِرَ اللَّهِ فَإِنَّها مِنْ تَقْوَى الْقُلُوب‏ «بزرگداشت شعائر الهی نشانه تقوای قلب است» و کسی که لباس روحانیت را به تن کند مصداق بارز این آیه شریفه است.

معمولا لباس را برای پوشاندن بدن و زینت استفاده می کنند ولی لباس روحانیت خیلی متفاوت است چون فقط پوشش و زینت نیست، بلکه القای فرهنگ دینی،حصاری بین خود و شیطان کشیدن است تا آنجا که روحانی به خاطر حرمت لباس از خیلی چیزها پرهیز می کند و دیگران با دیدن این لباس به یاد خداوند و دین و معاد می افتند و بالاتر از همه اینها جمله حضرت علی (ع) در نهج البلاغه حکمت 27 است که می فرمایند: من تشبه بقوم فهو منهم«هر کس به گروهی تشبیه گردد از آنهاست» و چه گروهی بهتر از گروه دینداران؟؟

راستی حواسمان باشد که جهل و عناد دیگران مایه ضعف و عقب نشینی و کناره گیری ما نشود؛ ما باید با علم و عمل ریشه جهل را بسوزانیم نه با ضعف و کناره گیری چرا که با کناره گیری آنها را به هدفشان نزدیک کرده ایم.

 چه بسا عمل مثبت یک روحانی بسیاری از تهمت ها و شایعه ها و تمسخر ها نسبت به روحانیت را می تواند ریشه کن کند؛ وقتی خاطرات مستر همفر(جاسوس انگلیس در ایران) را میخواندم دیدم که می گفت: (خاطرات مستر همفر ص 85)

" باید علاقه و دلبستگی مردم به خاندان رسول(ص) را از بین برد و یکی از راهکارها، برداشتن عمامه از سر علمای دین و سادات حقیقی است تا هم وابستگی به خاندان رسول(ص) کم شود و هم احترام علما در بین مردم "

و وقتی کتاب حماسه حسینی شهید مطهری را می خواندم جمله ای برجسته مرا به خود مشغول کرد:

"من در تمام عمرم یک افتخار بیشتر ندارم و آن هم همین عمامه و عباست "

به نظرم: داشتن این لباس برای واجدان شرایط، تقویت جبهه حق و نگرانی و عصبانیت جبهه دشمنان اسلام است و این کار به گفته خداوند در سوره توبه آیه 12 عبادت محسوب می شود.

عیسی معلم

 

و در پایان:

آیا شایسته است ما در جایی که این همه نیروی آماده به خدمت در اختیار داریم، نیروی دین و اقتدار خود را به نمایش نگذاریم تا در معرض تعرض دشمنان اسلام قرار بگیریم؟؟ مگر پیامبر ما نبودند که در جنگ پیر مردان را امر نمودند تا محاسن خود را رنگ کنند تا دشمن به ضعف آنان پی نبرد و به حمله و حجوم طمع نکند؟!

روحانی با لباسش اگر سرباز واقعی برای دفاع دین هم نباشد حد اقل سیاهی لشکر مدافعین دین به حساب می آید.

از همگی التماس دعای فرج دارم

 

 

 


+ نوشته شـــده در چهارشنبه 94 اردیبهشت 30ساعــت ساعت 5:29 عصر تــوسط عیسی معلم | نظر