سفارش تبلیغ
صبا
تا به حال اینجوری به قضیه نگاه کرده بودید؟

بسم الله الرحمن الرحیم

چقد خوبه که بعضی وقتا برگردیم و به خودمون بگیم که کی هستیم؟ برای چی داریم زندگی میکنیم آیا اینو قبول داریم که زندگی می کنیم تا قیمت پیدا کنیم؟ یا طوری هستیم که فقط می خوایم به هر قیمتی زندگی کنیم!

وقتی کارت گیر می کنه و دوست داری به عالم و آدم فحش بدی برگردیم و نعمتایی رو که خدا بهمون داده رو بشماریم چیزایی که شاید به فکرمون هم نمی رسه.

میگن یه بنده خدایی یه تلگراف زد به خدا که خدایا یه کامیون پول برا ما بفرست بزار یه چند روزی رو خوش باشیم خدا میگه باشه یه کامیون پول می دم با دو تا بچه کراکی!

بنده خدا میگه: یه کامیون نخواستیم یه کیسه بده خوش باشیم خدا میگه باشه یه کیسه میدم با یه دختر کچل!

بنده خدا میگه بابا یه ساک که دیگه میشه؟ خدا میگه باشه یه ساک پول میدم با یه چند تا بیماری مثل عاصم و درد سینه و سرفه و تب و لرز!

بنده خدا میگه خدایا اصلا نخواستیم ! همون روزیمونو بده خوش باشیم !

خدا میگه : کم کم میرسه فضولی موقوف!!!!!!

باور کنید خوشی مطلق تو دنیا نیست بعضی از چیزا ثروت هستند ولی ما اونا رو ثروت نمیدونیم میگن شخصی اومد پیش امام صادق(ع) گفت: من نادارم و هیچ ثروتی ندارم و واقعا درمونده ام.

حضرت خواستند طرف رو متوجهش کنند که چقدر ثروتمنده بهش فرمودند: محبت ما اهل بیت رو داری؟ گفت بله فرمودند چقدر حاضری پول بگیری ولی این محبت رو از دست بدی؟ گفت : به هیچ قیمتی و خودش بلند شد و رفت.

کاش یه کم حکمت های خدارو جدی می گرفتیم مگه نمیگیم خدا از مادر هم مهربونتره خب مادر بعضی وقتا باید تو گوش بچه هم بزنه بعضی وقتا باید تنهاش هم بزاره تا سرد و گرم روزگارو بچشه!

 

چقدر زیباست این جمله که میگه خدایا کمکمون کن تا در هایی رو که تو با حکمت به روی ما بستی ما با اسرار اونارو باز نکنیم.

به نظرم نمیشه گفت کسی که خونه آنچنانی داره و ماشینای فلان سوار میشه و تیپ آنچنانی و لباسای شیک و خلاصه همه چیش رو براهه، دیگه داره حال میکنه نه اونم دردای خاص خودشو داره.

خلاصه آقا یه کم که فکر کنیم خود به خود روی لبامون کلمه مقدس "الحمد لله ربّ العالمین" جاری میشه.

دیدن اینجا هم خالی از لطف نیست


+ نوشته شـــده در یکشنبه 94 آبان 10ساعــت ساعت 2:11 عصر تــوسط عیسی معلم | نظر